skolas_soma_lv100-krasains

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 13.novembrī Kārsavas kultūras namā notika Zīmējumu teātra kamerizrāde “Mīlība”. Zīmējumu teātra kamerizrāde “Mīlība” ir režisora Vara Klausītāja, komponista Kristapa Pētersona un scenogrāfes Hiroko Ošimas (Japāna) veidota zīmējumu un dejas kamerizrāde bērniem un ģimenēm. Izrāde ir bez teksta un baudāma visiem, kas mīl mūziku, laikmetīgo deju un zīmēšanu.

Izrādes apmeklētājiem bija iespēja baudīt priekšnesumu, kurš  balstījās uz zīmējumiem, kustībām un mūziku. Uz skatuves darbojās dejotāja  un divi mūziķi ar simfoniskā orķestra lielākajiem stīgu instrumentiem – kontrabasiem. Izrādes laikā nepārtraukti mainījās skaņu, zīmējumu, dejas radītās mirkļu asociāciju pasāžas.

Izrādē iedvesma asociācijām ir no leģendārā Latvijas patriota, dzejnieka Aivara Neibarta dzejoļa “Mīlība”. Tas, šķiet, ir par lietām, kas mums no bērnības paliek atmiņā. Tajā tieši mazās lietas atklāj cilvēka dzīves svarīgākās un skaistākās nianses un aicina mazajās lietās redzēt visu  pasauli. Neibarta literāros darbus bērniem, dzejnieka vārdiem “īsļaužiem”, caurstrāvo asprātīgs dzīvesprieks, zinātkāre un labsirdība. Šīs ir tās vērtības un prasmes, kas jāapgūst un jāatcerās ikvienam cilvēkam – īsam un garam, augošam vai jau lielam. Un tieši laikmetīgā teātrī – kas ir zinātkārs dažādās disciplīnās un atvērts ikvienam zinātkārajam – to var paveikt vislabāk.

Kamerizrādi noskatījas un noklausījas Mērdzenes, Salnavas, Mežvidu pamatskolu 5.-9.klases skolēni un Kārsavas vidusskolas 5.-12.klases skolēni.

Kamerizrāde izraisīja skolēnos pārdomas, rosināja meklēt skaidrojumu redzētajam un dzirdētajam, neatstāja vienaldzīgus.

Ludmila Oļipova
Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” koordinatore Kārsavas novadā