Lai pilnveidotu bērnu lasīšanas prasmes un sekmētu interesi par lasīšanu, Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) šogad uzsākusi jaunu lasīšanas kampaņu – Skaļās lasīšanas sacensību. 11 – 12 gadus veci 5. un 6. klašu skolēni visā valstī piedalās aizraujošos konkursos savās skolās un bibliotēkās, lai pretendētu uz lasīšanas čempiona titulu. Lasīšanas sacensības norisināsies 3 kārtās. Pirmā kārta jau sākusies reģiona skolās un bibliotēkās un norisināsies līdz decembra vidum. Labākie sacensību dalībnieki nākamā gada martā piedalīsies reģiona pusfinālā Ludzā, bet nacionālais fināls notiks Rīgā, LNB. Uz to dosies viens reģionālais uzvarētājs. Valsts fināls būs krāšņi svētki, uz kuriem tiks ielūgta visa lasīšanas čempiona klase.

Arī Kārsavas novada skolas atsaucās uz novada bibliotēku aicinājumu un mudināja bērnus piedalīties konkursā. Lasīšanas sacensības jau notika Kārsavas vidusskolā un Salnavas pagasta bibliotēkā, bet  Mežvidu pamatskola vēl gatavojas konkursam.

Kārsavas vidusskolā uz sacensībām bija ieradušies 13 dalībnieki, kuru lasīšanas meistarību vērtēja žūrija, kurā bija pārstāvji no Kārsavas pilsētas bibliotēkas un skolas. Bērni iepazīstināja ar  izvēlēto grāmatu, īsi pastāstīja grāmatas sižetu un tad nolasīja no tās fragmentu, cenšoties ieinteresēt klausītājus. Šoreiz labāk tas izdevās Amandai Silickai, Valērijai Djubko, Sabīnei Poikānei, Sintijai Ruskulei un Andim Ancānam.

skaļā lasīšana

Salnavas pamatskolas skolēni savas lasītprasmes demonstrēja vietējā pagasta bibliotēkā, kur omulīgā atmosfērā noskaidroja savus labākos lasītājus. Žūrija atzina, ka labāk veicās Tomam Naglim, Marijai Skangalei, Kasparam Gabranovam un Ričardam Gabranovam.

Vēlēsim veiksmi mūsu novada skolēniem turpmākajās konkursa kārtās un kādam no viņiem kļūt par Valsts Lasīšanas čempionu! Uzvarētājs saņems oficiālu trofeju (kausu) skolai, kas nākošajā gadā ceļos tālāk. Viņš saņems arī individuālu balvu un dāvanu kartes, ko varēs izmantot, lai iegādātos grāmatas. Valsts čempions uz gadu tiks iecelts par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru – iedvesmotāju.

Liels paldies visiem dalībniekiem, kuri piedalījās sacensībās, sekmējot interesi par lasīšanu un grāmatām savu vienaudžu vidū.

Inta Jurča
Kārsavas novada bibliotēku koordinatore