Novembrī Kārsavas novadā noritēja pirmais biznesa ideju konkurss “AS VARU!” skolēniem no Kārsavas vidusskolas un Malnavas koledžas, kas ir biznesa izglītības biedrības “Junior Achievement Latvija” dalībskolas. Kopumā tika saņemti 11 skolēnu mācību uzņēmumu (turpmāk – SMU) pieteikumi, par ko ir patiess prieks!

Konkursa mērķis ir motivēt jauniešus sava biznesa veidošanai un attīstībai inovatīva produkta vai pakalpojuma radīšanai, veicinot jauniešu dalību biznesa izglītības biedrības “Junior Achievement Latvija” piedāvātajā uzņēmēju veicināšanas programmā un praktiskajos treniņos. 19. oktobrī, konkursa ietvaros, Kārsavas vidusskolas un Malnavas koledžas jauniešiem bija iespēja apmeklēt “Uzņēmējdarbības pieredzes stundu”, kur iepazina veiksmīgus stāstus no Valmieras tehnikuma.

44284083_936244329899357_5937240263163379712_o

Pretendenti, ar sagatavoto biznesa idejas prezentāciju, klātienē pierādīja žūrijai savas idejas nozīmību un unikalitāti. Vērtēšanas komisiju veidoja uzņēmēji ar pieredzi un vērtīgiem padomiem, pašvaldības pārstāvji un nozares eksperti. Katra biznesa ideja saņēma speciālistu padomus un ieteikumus tās veiksmīgai realizēšanai.

Jauniešu idejas bija dažādās – kalendāru, koka suvenīru, bižutērijas, somu un rokassprādžu ražošana, kā arī krekliņu apdrukāšana. Konkursa rezultātā četras biznesa idejas saņēma naudas balvas.

img_2835

Izvērtējot  pretendentu iesniegtos praktiskos darbus un izvērtējot mutiski sniegto informāciju, komisija pieņēma lēmumu piešķirt naudas balvu četrām labākajām biznesa idejām – 1. vietas ieguvēji SMU SIA “SIUNGE” ar projektu “Ar rokām apdrukātu krekliņu ražošana” saņēma 100,00 eiro, 2.vietas ieguvēji SMU SIA “Wood cube” ar projektu “Koka suvenīru, instrumentu ražošana” saņēma 75,00 eiro, 3. vietas ieguvēji SMU SIA “ELA” ar projektu “Ekoloģisko somu ražošana” saņema 50,00 eiro un veicināšanas balvu 25,00 eiro apmērā saņēma SMU SIA “Jumis” ar projektu “Vizītkaršu un kartīšu turētājs”.

img_2844

Kārsavas novadā šāds biznesa ideju konkurss notika pirmo reizi un tas pierādīja, ka šāda iespēja jauniešiem ir vajadzīga. Daži no uzņēmumiem jau paspēja piedalīties skolēnu mācību uzņēmumu Latvijas mēroga vērienīgākajā pasākumā “CITS BAZĀRS” ziemā, kur piedalījās 170 skolēnu mācību uzņēmumi.  Otrdien, 18. decembrī pl. 15.00 Kārsavas mūzikas un mākslas skolā skolēnu mācību uzņēmumi aicina uz Ziemassvētku tirdziņu, kur ikvienam būs iespēja iegādāties oriģinālas dāvanas Ziemassvētkiem.

Radi savu biznesa ideju Kārsavas novadā!

Antra Barkāne
Sabiedrisko attiecību speciāliste