Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) lūdza pašvaldībām no šī gada 1. septembra nodrošināt visiem pirmsskolas pedagogiem 620 eiro atalgojumu. Kārsavas novada pašvaldība 25. augusta domes sēdē atbalstīja LIZDA piedāvāto summu. Kārsavas novadā pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu darba algas reālais pieaugums būs aptuveni 100 eiro.

Kārsavas novada pašvaldība, lēmumu nodrošināt 620 eiro atalgojumu pirmsskolas pedagogiem par likmi – 40 stundām nedēļā, izskatīja 25. augusta domes sēdē. Deputāti atbalstīja LIZDA piedāvāto 620 eiro atalgojumu, lai novada izglītības iestāžu pedagogiem tiktu ievērots vienlīdzības princips.

Taču, tā kā nodrošināt pilnu slodzi pēc jaunās mērauklas pedagogiem Kārsavas novada pirmsskolas izglītības iestādēs nebūs iespējams, viņi strādās pamatā 0,833 slodzes, līdz ar to viņu darba algas pieaugums būs vien aptuveni 100 eiro.

Balstoties uz Ministru kabineta noteikumiem pašvaldībām ar šī gada 1. septembri jāpalielina pirmskolas pedagogu algas no pašreizējiem 420 eiro par 30 stundu slodzi līdz 560 eiro par 40 stundu slodzi, taču Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) lūdz visām pašvaldībām no šā gada 1.septembra nodrošināt visiem pirmsskolas pedagogiem 620 eiro atalgojumu.