Kārsavas novadā no 1. marta līdz 5. aprīlim norisinās sociālā kampaņa ‘’Pispied prātu ieslēgties, pirms ātrums liek Tev atslēgties!’’ To organizē Biznesa augstskolas Turība studente Katrīna Ločmele sadarbībā ar Ceļu satiksmes un drošības direkciju (turpmāk – CSDD) un Kārsavas novada jauniešu centru “Pūga”. Kampaņas mērķis ir pievērst sabiedrības, bet galvenokārt motobraucēju uzmanību drošai braukšanai, lai mazinātu mototransporta vadītāju pārgalvību un aicinātu braukt piesardzīgi.

Pavasarī sākas motociklu, motorolleru un kvadraciklu sezona. Lai mazinātu avāriju un negadījumu risku ceļu satiksmē, motobraucējiem ir jāatgādina par iespējamajiem riskiem un pārgalvības sekām. CSDD dati liecina, ka Latvijā pēdējo piecu gadu laikā ceļu satiksmes negadījumi ar mototransportu ir notikuši aptuveni 360 reizes ik gadu.

Drošas braukšanas padomus motobraucējiem kampaņas laikā sniegs profesionāls moto kaskadieris Jānis Zālītis. “Bīstamākā vide moto braukšanai ir iela, jo uz ielas tu neesi viens, tev ir jābūt gatavam, ka citi satiksmes dalībnieki tevi neredz, jeb kurā brīdī var izbraukt priekšā kāda mašīna, izskriet cilvēks vai dzīvnieks. Ir jāseko līdzi ceļa seguma stāvoklim un obligāti jāvelk ķivere un atbilstošs ķermeņa aprīkojums,” atgādina Jānis Zālītis.

Kampaņas ietvaros 5. aprīlī plkst. 15.00 jauniešu centra “Pūga” telpās (Vienības iela 101) tiks organizēta drošības pēcpusdiena. Visi, kurus interesē mototransports un domubiedru sadarbība, ir aicināti iesaistīties izglītojošās ceļu satiksmes drošības spēlēs, iepazīties ar Jāņa Zālīša padomiem un ieteikumiem, pārvietojoties ar spēkratu!

Katrīna Ločmele
Biznesa augstskolas Turība komunikācijas fakultātes studente
Tālr. 27822292
e-pasts: katrinalocmele123@gmail.com