Jūlija beigās Kārsavas novada jauniešiem bija iespēja pieteikties dalībai Erasmus+ projektā “Don’t be scared to act – react!”, kas norisinājās Tarnovā, Polijā. Projekta mērķis bija attīstīt zināšanas par aktīvu pilsonību, pilsoņu tiesībām un pienākumiem, kā arī Eiropas Savienības vērtībām un principiem. Kopumā projektā piedalījās piecas valstis. Latviju pārstāvēt devās – Gunta Ločmele, Mārcis Gaidukovs, Mihaels Popovs, Railija Zagorska un Solvita Dzērkale.

67587196_3104763896231193_7911363122537955328_n

Atgriežoties no projekta, Railija dalās savos iespaidos: “Tas ir īpašs notikums nokļūt projektā kā Erasmus+, kas veic dažādus uzdevumus, lai jaunieši un arī vecāku paaudžu cilvēki sanāktu kopā un dalītos ar dzīves pieredzēm. Godīgi sakot, 2019.gada jūlija nogale bija veiksmīgi izdevusies, un bez šaubām atgrieztos vēlreiz uz projekta norises vietu. Šis projekts nodrošināja mācību stundas un atraktīvas spēles. Erasmus+ projektos svarīgi ir komunicēt ar cilvēkiem un, manuprāt, tas ir vislabākais uzdevums. Projekts lika aizdomāties, smieties un domāt dažādi – brīvāk, savdabīgāk, tādējādi liek neaizmirst, ka pasaule ir patiesi liela. No šī brauciena uz Poliju es guvu atziņu, ka TU esi vai neesi vienīgais cilvēks ar līdzīgu ideju tipu. It īpaši, ja tas ir tavs pirmais projekts, tev noteikti būs vēlme satikt vēl citas tautības cilvēkus un uzzināt vairāk par viņu dzīves stilu. Varu teikt, ka tas ir iemesls, kāpēc vēlējos nokļūt šajā projektā. Vārdu sakot, esmu sajūsmā pēc pavadītā laika kopā ar cilvēkiem, kaut gan man tie ir pavisam sveši, bet tikpat ieinteresēti kā visi pārejie. Liels paldies projekta organizatoriem par nevainojamu un kvalitatīvu projekta plānojumu.

67561169_3104763789564537_625640786427379712_n

“Brauciens uz Poliju (Erasmus+), ir sniedzis man daudz pieredzes un mirkļu, kuros esmu iepazinis dažādu tautību ļaudis. Paša programma, aktivitātes, lekcijas, tas viss veidoja vienu lielu priekštatu, ka šis projekts ir patiešām kaut kas īpašs katram tā dalībniekam, tā citu cilvēku klātbūtne Tevī raisa drosmi un pārliecību, ka Tu neesi tāds vienīgais. Atmiņu pilns piedzīvojums, sniedzis pirmos soļus projektu atklāsmē un to iespējās. Patika absolūti viss, nav bijis nekādu slikto mirkļu, vienmēr gatavība piedalīties nākamajā.” savos iespaidos dalās Mārcis