Otrdien, 7. martā, Kārsavas kultūras namā norisinājās asins donoru dienas, kurās asinis vēlējās nodot 79 asins donori. Sadarbojoties ar Valsts asinsdonoru centra Latgales filiāli organizētajā Asins donoru dienā Kārsavā, piedalījās 73 donori, papildinot lielo donoru saimi, kas ir vērtējams, kā ļoti augsta donoru aktivitāte.

Jāatzīmē, ka šī jau ir trešā reize, kad tiek organizēts plānveida VADC izbraukums un Kārsavas novadu. Gribētos uzsvērt, ka jau otro reizi Kārsavas novadā aktīvi asins donoru kustībā iesaistās arī Malnavas koledža, kas ir viena no Latgales lielākajām izglītības iestādēm. Ir patiess prieks un lepnums, ka jaunieši pievienojušies lielajai asins donoru saimei. Mīļš paldies par veiksmīgu sadarbību!

2016. gada 14. jūlijā rīkotajās asins donoru dienās aktīvi iesaistījās 38 cilvēki, no kuriem asinis nodeva 36, savukārt asinis pirmo reizi nodeva 8 cilvēki. Kopā VADC Latgales filiāles rīkotajā 16. novembra izbraukumā asinis vēlējās nodot 64 potenciālie asins donori, septiņi cilvēki saņēma atteikumu, kā rezultātā asinis ziedoja 57 asins donori un 31 kļuva par pirmreizējo donoru.

Kā vēsta Valsts asinsdonoru centrs centra Latgales filiāles virsmāsa Velta Andrijevska, tad uz asins ziedošanu 7. martā ieradās 79 donori, asinis nodeva 73 donori, bija 23 donori, kas asinis ziedoja pirmo reizi dzīvē!

Paldies jums!

Anna Zīmele
jaunatnes lietu speciāliste