Kā gadu no gada ierasts, augustā Kārsavas novads svin svētkus. Arī šogad tika pulcināti iedzīvotāji un viesi kopīgos kultūras pasākumos, sporta sacensībās un vietējo mājražotāju meistarojumu baudīšanā. Kārsavas pilsētai aprit 90 gadi un par godu jubilejai svētku programma bija ļoti piesātināta.

 

Emocijām bagātie svētki Jaunībai

Ar rotaļām un atrakcijām iesākās jauniešu diena Kārsavas “Krosta” estrādē. Visiem bija iespēja ļauties bezmaksas virtuālajai atrakcijai – 7D – brilles un iemēģināt atvērto lāzertaga spēli dabā. Koncertā tika godināti Kārsavas pilsētas un Malnavas pagasta pilngadnieki. Par muzikālo baudījumu parūpējās grupa “Cover Crew”.

img_0633

Esi aktīvs – nesēdi mājās

Tradicionāli novada svētki sākas ar dažādām sporta aktivitātēm, kur novadnieki un viesi sacentās minifutbolā, tenisā, pludmales volejbolā. Tie kuri nebaidās tumsas savas prasmes parādīja ielu nakts pasākumā “Pi kuojis nakts!”.

Pēdējā novada svētku dienā Kārsavas vidusskolas stadionā pulcējās tie, kuri savus spēkus vēlējās pārbaudīt ielu vingrošanā, dambretē, šautriņu mešanā un šaušanā mērķī.

img_0633a

Krāšņie svētki Bērnībai

Jau vairāku gadu garumā par jauku tradīciju kļuvusi jaundzimušo godināšana, un šogad to papildināja ratiņu parāde, kas bija krāšņs izrotāto ratiņu karnevāls. Gājienu papildināja Kārsavas vidusskolas tērpu dizaina pulciņa “Līnija” veidotie tērpi. Pirmo reizi mazie ķipari sacentās rāpošanas sacensībās un guva savu pirmo medaļu. Novada svētkos jaunākajiem novada iedzīvotājiem veltītajā koncertā pulcējās jaunās ģimenes un Kārsavas novada radošās saimes.

img_0633b

Kārsavas vēstures stāsti fotoizstādē

Kārsavas novadu svētku ietvaros notika vēl nebijis pasākums – izstādes atklāšana “Kārsavas stāsti”, kas aktualizē jautājumu par novada kultūras mantojumu. Sasaistot pagātni ar tagadni, iekštelpā skatāmas fotogrāfa Didža Grodza fotogrāfijas, kas tapušas ekspedīcijas laikā 2018. gada maijā un dokumentē šī brīža situāciju nozīmīgākajos Kārsavas novada kultūras mantojuma objektos.

Atklājot vēsturisko mantojumu, vietējiem iedzīvotājiem bija iespēja izmantot divu dienu bezmaksas foto sesiju ar fotogrāfu Didzi un kļūt par foto stāsta daļu. Šī izstāde ir solis ceļā uz rakstu krājumu, kurā pirmo reizi apkopoti pētījumi par Kārsavas novada arheoloģiskajām vietām, muižu sistēmu, dzelzceļa vēsturi, reliģiskajām kopienām un 20. gadsimta karu nestajām pārmaiņām.

img_0633c

Dāvinājumi pilsētas 90 gadu jubilejā

Malnavas Rožukroņa Romas Dievmātes katoļu baznīcu ar ērģeles skaņām un spēcīgo balsi piepildīja ērģelniece Edīte Deksne un operdziedātāja Ilona Bagele. Abas mākslinieces savā daiļradē apvieno gan klasisko, gan mūsdienu mūziku.

Par īpašo dāvanu – pulksteni – Kārsavas pilsētai 90.gadu jubilejā un brīnišķīgi skaisto salūtu, kas padarīja novada svētkus īpašākus un svinīgākus, jāpasakās SIA “Salenieku dolomīts”. Tagad Kārsavas iedzīvotāji un viesi spēs noteikt pareizo laiku jebkurā diennakts laikā.

img_0633d

Lepnums par savu dzimteni

Kārsavas pilsētas skvērā bija iespējams apskatīt katra pagasta izrotāto latvju zīmi. Noslēguma koncertā dziesmās un dejās izskanēja Kārsavas pilsētas vēsture un tās iedzīvotāju dažādība. Tika godināti mūsu novada ļaudis, kuri jau ir pārkāpuši 90 gadu slieksni. Kārsavas novada svētku apmeklētāji sajūsminājās par to, cik pilsēta ir mainījusies un kļuvusi par vienu no skaistākajām pierobežas pērlēm.

img_0633f

Uz tikšanos nākamgad!