No 11. līdz 15. oktobrim visā Latvijā jau devīto gadu notiks Karjeras nedēļa, kuru sadarbībā ar partneriem reģionos organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šogad Karjeras nedēļa ar saukli “IKT tavai karjerai” veltīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares iepazīšanai, apzinoties to aktualitāti un pielietojumu sadzīvē, izzinot plašo IKT profesiju spektru, atklājot tām nepieciešamās prasmes un uzklausot iedvesmojošu nozares pārstāvju stāstus.

#Karjerasnedēļa2021 diskusijā vecākiem “Tehnoloģijas ģimenē – draugs vai svešinieks?” 11. oktobrī plkst. 19.00 kopā ar Riga TechGirls vadītāju Annu Andersoni izrunāsim, vai tehnoloģijas ģimenē ir draugs vai ienaidnieks, un, kā atbalstīt bērnus tādas nozares iepazīšanā, kas pašiem vecākiem nav tuva un pazīstama?
Diskusija būs vērojama Tavai karjerai FB kontā.

Diskusijā piedalīsies:
Sarmīte Stikāne, pedagoģe – karjeras konsultante;
Romija Krēziņa, Pusaudžu resursu centra speciāliste, jauniešu mentore;
IndraSalcevica, stiliste un divu dēlu mamma;
Andris K. Bērziņš, TechHub Rīga līdzdibinātājs, fonda “Change Ventures” vadošais partneris un četru bērnu tētis.
#IKTtavaikarjerai #ESfondi #Karjerasnedēļa

Saite uz vecāku diskusiju


🤩

12. oktobrī plkst. 14.00 aicinām jauniešus pieslēgties #Karjerasnedēļa diskusijai Tavai karjerai Facebook kontā, kurā varēs dzirdēt IKT jomas profesionāļu pieredzes un iedvesmas stāstus “Kā es nokļuvu IKT nozarē?”
Diskusiju vadīs Egija Gailuma, uzņēmēja, bijusī CityBee Latvija vadītāja un Forbes 30 under 30 laureāte.

Diskusijā piedalīsies:
Anastasija Volkova, Java programmētāja uzņēmumā Accenture;
Karīna Korotkova, Web Produktu īpašniece tehnoloģiju un izklaides uzņēmumā Tet;
Artūrs Jaunzems, Saldus tehnikuma IT pasniedzējs;
Ģirts Smelters, IKT jaunuzņēmuma līdzdibinātājs un valdes priekšsēdētājs, zinātnes komercializācijas eksperts;
Kārlis Upītis, uzņēmuma līdzdibinātājs, CovidWallet.lv idejas autors.
#IKTtavaikarjerai #KarjerasNedēļa #ESfondi

Saite uz jauniešu diskusiju


 Visas nedēļas garumā, skolēni tiek aicināti piedalīties radošajā aktivitātē “ES UN IKT”, tas ietver sevī brīvā formā izveidotu darbu(video, zīmējums, kolāža, dzejolis u.t.t ) Darbus jāiesniedz skolas pedagogam karjeras konsultantam.


Paralēli tam visu Karjeras nedēļu skolotājiem būs pieejams izglītojošs materiāls 7.– 9. klasēm, kas rosinās izmēģināt radošu programmēšanu LearnIT ekspertu vadībā.

7.-9.klašu video mācībstunda VIAA youtube kontā būs no 08.10.2021.


Lai palīdzētu izzināt profesiju pasaules dažādību, 1.-6. klašu skolēniem ir izstrādāta digitāli interaktīva spēle “Kļūšu par profesionāli. Karjeras nedēļas ietvaros, audzēkņi tiek aicināt iepazīties ar spēli un interaktīvi iepazīt profesiju pasauli.


Absolvējot 9. un 12. klasi, jauniešiem paveras daudz iespēju, kā tālāk plānot savu dzīvi un karjeru, taču ne visi par tām ir informēti un ne visi ir pārliecināti, ko tieši izvēlēties. Ko darīt, kad nezini, ko darīt? Ar šādu fokusu maijā noritēja LDDK un Coca – Cola HBC Latvija projekta “Panākumu skola” ietvaros organizētais tiešsaistes diskusiju cikls jauniešu atbalstam profesiju izvēlē. Ar savu pieredzi un profesijas iespējām un priekšrocībām diskusiju cikla pirmajā pasākumā iepazīstina inženierzinātņu, ražošanas, būvniecības nozaru pārstāvji.

Jaunieši ir aicināti izskatīt diskusiju ierakstus un gūt priekšstatu par  aktuālajām izglītības un darba tirgus pieprasījuma tendencēm Latvijā 


Kā arī paralēli tiek piedāvāts ieskatīties ar prezentācijas materiālu par pdf-icon.pngdarba tirgus vidēja un ilgtermiņa prognozes 2020 –2027 -2040969.19 kB

Par Karjeras nedēļu

Lai popularizētu karjeras atbalsta iespējas izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs, jau devīto gadu pēc kārtas Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pilsētām un novadiem organizē Karjeras nedēļu. Tā ir viena no VIAA īstenotā projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitātēm, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts. Pasākuma aktualitātēm un programmai var sekot līdzi vietnē viaa.gov.lv/karjerasnedela un sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai,

twitter/TavaiKarjerai.