„Sērfojot” internetā, jaunieši atrod dažādas labas lietas, kā piemēru var minēt, konkursu vidusskolēniem „Gada jaunais autovadītājs”, ko rīkoja Ceļu satiksmes drošības direkcija sadarbībā ar Aģentūru Zebra. Konkursa mērķis bija radīt interesi un priekšstatu par satiksmes drošību jauniešiem vecumā no 16 līdz 18 gadiem, tādējādi savlaicīgi ieaudzinot labas uzvedības kultūru uz ceļa, lai statistiski samazinātu, jauno autovadītāju izraisīto ceļu satiksmes negadījumu skaitu un to seku smagumu.

Kārsavas vidusskolas 12. a klases skolēni veltīja vienu no audzināšanas stundām, lai pievērstos šim tematam un pārbaudītu savas zināšanas, izpildot tiešsaistes testu. Labāko rezultātu testā uzrādīja Rostislavs Valahs, izvirzot savu klasi 10. vietā, ar ko arī pietika, lai nokļūtu otrajā kārtā, kas paredz praktisko nodarbību savā skolā ar kvalificētiem instruktoriem.

Praktisko apmācību programmas tēmas bija izvēlētas atbilstoši 16 – 18 gadus vecu jauniešu auditorijai: ātrums un tā ietekme uz satiksmes drošību, reakcijas laiks, apstāšanās ceļš, tālruņu un viedierīču lietošanas bīstamība braukšanas laikā, alkohola un apreibinošo vielu ietekme uz auto vadīšanas spējām, drošības jostu nepieciešamība un pareiza to lietošana.

Lai apmācību process būtu efektīvs, šīs tēmas tika apgūtas, analizējot jauniešu personisko pieredzi ceļu satiksmē un gūstot atziņas par dažādiem iespējamajiem apdraudējumiem. Praktisko paraugdemonstrējumu un izmēģinājumu laikā katrs skolēns varēja izmēģināt gan reibumu imitējošās brilles, gan frontālās sadursmes stendu, un sajūtas, kādas tie rada.

Pēc šiem iespaidīgajiem paraugdemonstrējumiem, skolēni atzina, ka autovadītājiem jābūt modriem un jābrauc uzmanīgi, ievērojot ceļu satiksmes drošības noteikumus.

Vēlu visiem laimīgu ceļu!

Ilga Voite
Kārsavas vidusskolas skolotāja