Kārsavas jauniešu centrā “Pūga” ir sācies jaunais gads ar dažādām pārmaiņām, taču kā ierastā tematiskā sarunu pēcpusdiena nekur nav pazudusi. Šogad pirmajā pēcpusdienā ieradās Antra Lipska un Igors Popovičs, kuri pastāstīja par saviem hobijiem. Jauniešu centra “Pūga” aktivitātēs Antra iesaistās jau vairākus gadus, tāpēc ir nedaudz zināma personība, bet savukārt Igors Popovičs jauniešiem bija kā nezināmais viesis.

Gandrīz ikvienam cilvēkam ir kāds hobijs, bet dažiem tie ir pat vairāki. Igors nav izņēmums un viena no lielākajām aizraušanām ir riteņbraukšana, kas ļauj atpūsties no pelēkas ikdienas un ir apvienojama arī ar citu hobiju – fotografēšanu. Riteņbraukšana Igoram ir iemācījusi iepazīt velosipēdu no A līdz Z jeb var izjaukt un salikt līdz pat pēdējai skrūvītei. Jauniešus aizrāva Igora stāstītais par kādu atgadījumu Numernes valņa teritorijā. Vienā no riteņbraukšanas reizēm Igors redzēja lūsi un mēģināja to nofotografēt, taču nespēja to izdarīt pilnās atmiņas dēļ. Viņš atzīst, ka paveicās stāvēt pret vēju un dzīvnieks nespēja viņu saost. Jauniešiem tieši riteņbraukšanas tēma bija ļoti aktuāla, jo pašiem nesen tika nokārtotas riteņbraukšanas tiesības un varēja iegūt sev noderīgu informāciju par velosipēda uzturēšanu un apkopi.

Paralēli aktīvām aizraušanām, Igors jau no skolas laikiem nodarbojas ar monētu krāšanu. Līdz šādam hobijam Igors nonāca netīšām – omes dārzā atrada kādu senu monētu un tā radās vēlme tās krāt. Viņa kolekcijā var redzēt visas Latvijas Bankas izlaistās īpašā dizaina latu monētas, 1841.gada sudraba monētas, kā arī 37 valstu monētas. Viņš pats atzīst, ka cenšas krāt tās valstu monētas, kas neietilpst Eiropas Savienībā. Igors uzskata, tad pie mums Kārsavas novadā ir vēl aktīvāki un nopietnāki monētu kolekcionāri un viens no tiem ir Agris Pontags.

Antras vaļasprieki saistās ar absolvētās studijas nodarbēm. Viņa labprātāk nodarbojas ar mediju lietām – fotografē, veido datordizainus dažādiem izdales materiāliem un administrē feisbuklapu Asu Kuorsovā. Nu jau vairāku gadu garumā veiksmīgi tiek informēti gan kārsavieši, gan Latvijas iedzīvotāji par notiekošajām aktivitātēm Kārsavā, jo interneta vietnē Asu Kuorsovā apvienojas viss par un ap Kārsavas novadu. Tā ir Antras brīvprātīgā iniciatīva, kura viņai sniedz gandarījumu un prieku. Savā stāstījumā jauniete atklāj- nav svarīgi, ko tu dari, ir svarīgi darīt to no sirds.

Tematiskās sarunas pēcpusdienā ikviens var dalīties savā pieredzē vai izteikt savu viedokli. Kā izrādās Kārsavas novadā ir aktīvo hobiju piekritēji – Linda dzied un dejo, Andis aizraujas ar sporta aktivitātēm,Amandai patīk peldēt, Raineram nodarboties ar cīņu aktivitātēm un Karīna dara visu. Draudzīgā gaisotnē tika uzklausīti Antras un Igora stāstījumi par viņu hobijiem, drosmīgākie uzrakstīja vēstules Mārtiņam Dzierkalam uz Kanādu, viņš janvāra sākumā viesojās pie jauniešiem, atklājot slidošanas sezonu Kārsavas slidotavā. Par bildēm šoreiz jāsaka paldies Andim Jakovļevam, kurš iemēģināja roku fotografēšanas jomā!

Kārsavas novada jauniešu centrs “Pūga”