Šonedēļ izdoti Ilzes Spergas dzejoļu grāmata un Kristapa Rasima komponēto dziesmu digitālais mūzikas albums bērniem “Vuškeņa iz pļovys” (latv. lit. – “Aitiņa pļavā”). Jaunās dzejoļu grāmatas māksliniece ir Līga Romančuka, bet septiņas dziesmas ar Ilzes dzeju un Kristapa mūziku iedziedājusi grupa “Rupuči”.

Jaunajā dzejoļu grāmatā bērniem, kuras izdevējs ir biedrība “LgSC”, apkopoti 15 Ilzes Spergas dzejoļi, ko papildina krāsainas un mīļas Līgas Romančukas ilustrācijas. Māksliniecei šī ir debijas reize bērnu grāmatu zīmēšanā. Dzejoļu grāmatā lasāmi dažādos laika periodos tapuši Ilzes darbi par aitiņu, zaķi, ežiem, zirdziņu, eņģeļiem un citiem tēliem – tie ir gan tādi, kas pirmo publikāciju savulaik piedzīvojuši portālā lakuga.lv, tā arī līdz šim nepublicēti dzejoļi. Grāmatas “Vuškeņa iz pļovys” redaktore ir Latvijā iemīļotā bērnu grāmatu autore Māra Cielēna, bet dzejoļus un zīmējumus kopā salikusi Dana Vasiļjeva.

Līdz ar grāmatu izdots arī digitāls mūzikas albums bērniem ar tādu pašu nosaukumu “Vuškeņa iz pļovys”. Tajā dziesmu formātā pārtapuši septiņi grāmatā publicētie dzejoļi. Dziesmu mūzikas autors ir Kristaps Rasims, bet tos iedziedājusi grupa “Rupuči”, kurā apvienojušies Kristaps, Ernests un Terēze Rasimi. Albums ierakstīts studijā “Reiga”, ierakstā talkā gājuši mūziķi Zane Dziesma, Deniss Smirnovs un Mārcis Lipskis, bet albumu māsterējis Krišjānis Geidāns. Jaunais mūzikas albums bērniem ir pieejams noklausīšanai video formātā tīklā “YouTube”, kā arī “Spotify” un citos populārākajos mūzikas straumēšanas servisos. Interesentiem “YouTube” būs pieejami divi dziesmu varianti – dziedāšanai līdzi ar grupu “Rupuči’ vai karaoke versija tikai ar mūzikas pavadījumu.

Grupa “Rupuči

Jaunās bērnu dzejoļu grāmatas un mūzikas albuma bērniem idejas autore un projekta vadītāja Edīte Husare atzīst, ka Ilzes Spergas dzejoļu pārtapšana ne tikai ilustrētā grāmatā bērniem, bet arī dziesmās ierosme bijusi gribēšana arī latgaliski radīt ko priecīgu, bērniem viegli uztveramu un līdzi dziedamu – kā iedvesmas avots bijuši lieliskais “Joka pēc alfabēts” un līdzīgie izdevumi. “Vuškeņa iz pļovys” izdevējs biedrība “LgSC” cer, ka gan grāmata, gan dziesmas būs vēl viens līdzeklis latgaliešu valodai ģimenē un arī pirmsskolas vai sākumskolas izglītības iestādēs izskanēt kaut nedaudz biežāk.

Dzejoļu krājums un mūzikas albums “Vuškeņa iz pļovys” tapuši ar Valsts kultūrkapitāla fonda programmas “KultūrELPA” finansiālu atbalstu. 

Spotify https://open.spotify.com/album/618dIAVooCpM98MoYIytUy

Edīte Husare
Biedrība “LgSC”
lgsc@lgsc.lv29509672
http://lgsc.lv