Kārsavas novada skolās no 2020. gada 1. septembra līdz 31. decembrim  turpinājās iniciatīva “Latvijas skolas soma”.

Programmas “Latvijas skolas soma” mērķis ir nodrošināt katram izglītojamajam, kas klātienē apgūst pamata vai vidējās izglītības programmas, iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt norises, kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu un dod iespēju klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs, tai skaitā, izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas.

 Kārsavas vidusskolas skolēni izmantoja Latvijas Kinematogrāfistu savienības un biedrības “Kultūrpunkts” plašo filmu piedāvājumu un noskatījās filmas: “Mans mīļākais karš”, “Mammu, es tevi mīlu”, “Tēvs nakts”, “Es esmu šeit”, “Baltu ciltis”, “Nameja gredzens” ,”Jelgava 94″, “Nāves ēnā”, “Cilvēka bērns”, “Vai viegli būt jaunam?”, “Koris. Diriģents. Kamēr…”, kā arī animācijas filmu “Kaķīša dzirnavas” un animācijas filmu izlasi “Zelta Ziemassvētki”. 

1. – 4. kl. skolēni digitāli klausījās krāšņu un svinīgu koncertu “Īkstīte”, kas izskanēja greznajā Rundāles pilī. Pateicoties VSIA” Latvijas Koncerti” iniciatīvai, aizraujošie Īkstītes piedzīvojumi pārtapuši krāšņā muzikālā uzvedumā, jo Hansa Kristiana Andersena pasaka “Īkstīte” savijusies ar franču baroka ģēnija Marka Antuāna Šarpantjē mūziku no viņa sengrieķu mitoloģijas iedvesmotās operas “Akteons”. Operas skaistie dziedājumi mijās ar deju soļiem topošo baletdejotāju sniegumā.

5. – 12. kl. skolēniem  tika sniegta koncertprogramma “Ziemassvētki apkārt pasaulei”. Koncertlekcija tika filmēta un translēta tiešsaistē no koncertzāles.          Koncertā skanēja dažādas populāras Ziemassvētku dziesmas “Let it snow”, “Ziemā”, “Last Christmas” un tradicionālās melodijas “Zvaniņš skan”, “Tu mazā, klusā Bētleme”. Koncertlekciju vadīja dziedātājs Mikus Abaroniņš kopā ar multiinstrumentālisti Artu Abaroniņu.

Mežvidu pamatskolas skolēni baudīja Rēzeknes pilsētas teātra-studijas  “Joriks” izrādi “Ole Lukoije” (1. – 6. kl.).

Mērdzenes pamatskolas skolēni noskatījas filmu “Mans mīļākais karš” (5. – 9. kl.), animācijas filmu izlasi “Zelta Ziemassvētki” (1. – 4. kl.), attālināti noskatījas Rēzeknes pilsētas teātra-studijas “Joriks” izrādi “Ziemas māja” ( 1. – 4. kl.).

Pateicoties iespējām, ko sniedz iniciatīva “Latvijas skolas soma”, tika pilnveidots mācību un audzināšanas darbs skolās.

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma”

koordinatore Kārsavas novadā  L.Oļipova