#Zemesstunda2020 aizsākās kā simboliska gaismas izslēgšanas akcija 2007. gadā, bet tagad tā ir kļuvusi par spēcīgu vides kustību par dabu un klimatu. 28. martā plkst. 20:30 pievienojies mums un pārējai pasaulei vairāk nekā 180 valstīs un teritorijās, un izslēdz gaismu Zemes stundā!

Atgādinām, ka Kārsavas novadā akcijas Zemes stunda ietvaros – 28. martā laikā no 20:30-21:30: 
Salnavā  apgaismojums tiks izslēgts uz   Kalna ielas un Parka ielas
Malnavā  tiks izslēgts apgaismojums gājēju celiņā Malnava – Kārsava
Mežvidos apgaismojums no 20.30 – 21.30 nebūs visā ciemā.
Mērdzenes pagastā – Pudinavas un Mērdzenes ciemu centros
Goliševā  – apgaismojums tiks izslēgts uz  Aizgāršas iela, Skolas iela, Alejas iela, Ezera ielas.
Kārsavā visā pilsētā tiks izslēgts apgaismojums.

Nav svarīgi, kādā valodā mēs runājam vai kurā valstī dzīvojam, jo daba ir svarīga mums visiem. Tā nodrošina mūs ar pašu nepieciešamāko – gaisu, ūdeni un pārtiku. Pievienojieties miljoniem cilvēku visā pasaulē, izslēdzot apgaismojumu #zemesstunda2020 un runājot par to, kāpēc daba jums ir svarīga, izmantojot tēmturi #balssplanētai!

  1. Izslēdz gaismu Zemes stundā!  Vienu stundu pavadi sveču gaismā, lai simboliski paustu nostāju par dabas daudzveidības saglabāšanu un aizvien pieaugošām citu vides jautājumu aktualitātēm! Zemes stunda var būt laiks individuālām pārdomām un sarunām ģimenes lokā. Noklausies dziesmu World On Our Shoulders a capella grupas Latvian Voices un draugu koru izpildījumā, pievieno savu balsi planētai un iestājies par dabu, parakstoties ej.uz/balssplanetaiDalies ar savu Zemes stundu sociālajos tīklos!
  2. Dodies dabā atbildīgi! Pastaigas svaigā gaisā var uzlabot gan fizisko, gan garīgo pašsajūtu. Daba mostas, un šis ir īstais brīdis, lai izpētītu tuvējo apkārtni vai dotos pārgājienā citviet. Dabas aizsardzības pārvalde iesaka izvēlēties mazāk populārus apskates objektus. Kopā acinām būt atbildīgiem pret līdzcilvēkiem un dabu! Ņem līdzi arī maisu, velc cimdus un pacel atkritumus! Atceries – dabā ejot, ko atnesi, to aiznes!
  3. Iedvesmojies, neizejot no mājas! Pagatavo tēju, iekārtojies ērtā krēslā un piedzīvo mūsu planētas dabisko skaistumu iespaidīgajās Netflix dokumentālajās sērijās Our Planet, kas tapušas sadarbībā ar WWF un vēsta par klimata pārmaiņu sekām. Baudi krāšņus dabas skatus arī sērijās Night On Earth un Planet Earth vai iegrimsti sen kārotas grāmatas pasaulē.
  4. Sarīko spēļu turnīru! Noslauki putekļus no iecienītākajām galda spēlēm vai spēlē tās internetā, piemēram, lv sadaļā “pdf-icon.pngTesti & spēles”. Laiks improvizēt – īpaši bērniem patīk izdomāt, gatavot vai zīmēt spēles. Pavadi dienu draudzīgā konkurencē ar saviem mīļajiem!
  5. Atbrīvo laimes hormonus! Atskaņo savu iecienītāko podkāstu, audiogrāmatu vai plejlisti. Izmanto laiku, lai ievērotu ilgtspējīgāku un veselīgāku dzīvesveidu – dodies pastaigā, skrien un izmēģini vingrojumus, kas tev sagādā prieku! Sportam smelies idejas internetā, izmēģini tiešsaistē piedāvātās sporta nodarbības!
  6. Iestādi augus! Garšaugu audzēšanai uz virtuves palodzes ir vairāki ieguvumi – zaļumi ir vienmēr svaigi un tie atsvaidzina arī interjeru. Veic pavasara darbus piemājas košumaugu dārziņā!
  7. Ceļo un apmeklē muzejus! Laiks izmantot virtuālās tūres pasaules populārāko muzeju ekspozīcijām un izstādēm, kuru labs apkopojums atrodams, piemēram, vietnē com/travel, un iepazīt arī pašmāju kultūras notikumus (izstādes, grāmatas, koncertus) galvaspilsētas #Ēkultūra piedāvājumā.
  8. Vēro pavasara vēstnešus – putnus! Durbes jūras ērgļu ligzdā 12. martā tika novērota pirmā ola, ko šobrīd cītīgi pieskata ērgļu pāris Milda un Raimis. Ielūkojies šo reto putnu ikdienā lv un, iespējams, arī tu sajutīsi koku galotņu vēja brāzmas vai apmeklē savai mājvietai tuvāko putnu vērošanas vietu (meklē to birdingplaces.eu)!
  9. Gatavo un sniedz priekšmetiem otru elpu! Iegūsti jaunas prasmes – pagatavo kopšanas un tīrīšanas līdzekļus, piešķir otru elpu kādam priekšmetam! Ziedo nevajadzīgās lietas! Iedvesmojies Zero Waste Latvija Facebook diskusijās!
  10. Vakariņo sveču gaismā! Īstais laiks, lai iemācītos pagatavot kādu īpašu, dabai draudzīgu recepti. Izmēģini jaunu veģetāru ēdienu no lv, esi radošs un pagatavo gardu maltīti no ēdienu atlikumiem – apmeklē zalabriviba.lv sadaļu “Ar cieņu par pārtiku”! Ilgtspējīgu jūras velšu ēdienu gatavošanai izmanto Pasaules Dabas Fonda Zivju gidu (meklē to pdf.lv sadaļā “pdf-icon.pngZivis”).

Ēdiens, ko ēdam; lietas, ko iegādājamies; izvēles, ko veicam ikdienā – tam visam ir zināma ietekme uz dabu. Šajā #zemesstunda2020 pievieno savu balsi planētai, lai uzzinātu, kā tu vari samazināt savu ietekmi uz vidi 👉 ej.uz/balssplanetai