22.jūnijā pie Mežvidu KN pulcējās krietns pulks daiļā dzimuma pārstāvju, kas savos spēkratos bija gatavas izmēģināt spēkus sieviešu autoorientēšanās pasākumā, kopumā pulcējot 8 komandas.

Ar lielu centību bija gatavojusies katra komanda, gan tika rotātas mašīnas, pārdomāts par vizuālo tēlu  un komandas nosaukumu.

Katrai auto komandai tika dots uzdevums atrast konkrētus punktus piem.  Rogovkas kafe un jābildējas ar krodzinieci. Objektos—Bērzgales estrāde, Mežvidu tomāti, norāde z.s. “Lūsēni”, uz Rītupes tilta, Mežvidu norāde, jāizveido komandas bilde.

 Komandas veiklība tika pārbaudīta spējā  atrast vietu, kur bildē iekļautos— papardes, govs,  vīrietis, ar savu auto vai piemēram , iebrienot līdz ceļgaliem ūdenī.

 Kopējais trases garums 50 km, kurš nevarēja atrast kontrolpunktus secībā – tam pat garāka.

Komandas netika vērtētas uz ātrumu, bet gan uzdevumu izpildes oriģinalitāti un radošumu pieeju, līdz ar to katra komanda ieguva kādu nomināciju.

Piem. “Iznīcinātāji” –  ģērbušies Kovid aizsargtērpos, ieguva titulu “STERILĀKĀS”

“Lobs, gords i soļa gona” – ģērbušās kā pavāres – “SAIMNIECISKĀKĀS”

“Rudzupuķes” – zilās blūzēs un rudzupuķu vainadziņi arī mašīna rudzupuķēm – “NOPIETNĀKĀS”.

“Radaveitos”- nav ko iebilst , desmitniekā, varbūt pēc sociālā stāvokļa arī “ORIGINĀLĀKĀS”

“Druvas čiepiņas”- 4 vīrieši pār ģērbušies par dāmām, pārliecinoši pierādīja, kādēļ ir titula “SEKSĪGĀKĀS ”cienīgas.

“Līgo Dūdas”- “PIEREDZĒJUŠĀKĀS”

“Latgolys pyčis” “DRAUDZĪGĀKĀS”

“Barbie girls jeb Borbolys” “CACĪGĀKĀS”

 Līdzjutējiem tika dota iespēja sekot līdzi savām komandām no kultūras nama, kur uz ekrāna tika rādītas izpildīto uzdevumu bildes.

Tie, kuri nebrauca ar auto, varēja piedalīties Rogainingā (tehniskie iemeslu deļ foto orientēšanās tika pamainīta uz Rogainingu pa Mežvidu ciemu)

Piedalījās 8 komandas gan savējie gan svešie, kuriem interesē šis sporta veids. 

Komandas : Vainadziņi, Zemenītes, Riekstiņi, Jo-o, Ašās, Amanda un Reinis, Jermolovi, Jermoloviem rūgts. Pirmā vieta – Jermolovi Artūrs un Līga, Otrā vieta Ašās –  Vija un Olita dāmas no Rēzeknes, trešā vieta – Zemenītes  Brigita Mūrniece-Krišāne un Marija Bojāre. 

Visiem tika pasniegtas balvas par piedalīšanos.

Koncertā dalībniekus priecēja piedalījās Mežvidu folkloras kopa, līnijdeju grupa “Chilly cha cha”, un Slišānu saime Upītes.

Sirsnīgs paldies visiem, kas piedalījās, atbalstīja un juta līdzi.

Gaidīsim arī nākamgad uz jauniem izaicinājumiem Mežvidos!

Antoņina Mūrniece
Mežvidu KN vadītāja