17. janvārī notika LPS Izglītības un kultūras komitejas sēde, kurā tika skatīti vairāki aktuāli jautājumi.

Kā pirmais tika skatīta Latvijas Institūta un LPS kopīgā iniciatīva par Latvijas kultūras galvaspilsētu. Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga pastāstīja par Nacionālās kultūras galvaspilsētas statusa sniegtajām priekšrocībām.

Kā otrais sēdē tika skatīts jautājums par Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) ierosinājumu pašvaldībām finansiāli atbalstīt XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI deju svētku lieluzveduma “Māras zeme” norisei iecerēto deju kolektīvu svētku tērpu iegādi. Ierosinājuma pamatā ir aicinājums pašvaldībām finansiāli atbalstīt deju kolektīvu svētku tērpu iegādi (auduma iegāde un tērpu šūšana). Šobrīd vērienīgā pasākuma organizatori iecerējuši, ka audums tiks iegādāts ārvalstīs.

Sēdē izskanēja vairāki būtiski jautājumi, uz kuriem šobrīd pašvaldības nav guvušas atbildes, līdz ar to nevar pieņemt lēmumu par tērpu iegādi, budžetos tam paredzot ievērojamas naudas summas.

Minētās komitejas sēdes videoieraksts un prezentācijas pieejamas LPS interneta vietnē.

18. janvārī notika LPS Domes sēde, kurā domnieki deleģēja LPS sagatavot LNKC vēstuli, paužot pašvaldību vienoto viedokli. LPS vēstule 1. pielikumā.

Jau nākamajā dienā – 19. janvārī – LNKC izsūtīja informāciju (2. pielikumā), ka, ņemot vērā radušos iebildumus, 31. janvārī centra vadība un Deju lieluzveduma radošā grupa tiksies ar virsvadītājiem, savukārt 2. februārī notiks Dziesmu un deju svētku mākslinieciskās padomes sēde, kurā mākslinieciskā grupa prezentēs pilnveidoto koncepciju, kā arī alternatīvos risinājumus dalībnieku tērpiem.

doc-icon.png1.pielikums

doc-icon.png2.pielikums

Jana Bunkus,
LPS padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos