Kārsavas novada teritorijā ir vairāk kā 300 km grants ceļu un tiem ir izveidojusies kritiska situācija, tie ir grūti izbraucami, iestājies šķīdonis. Grants ceļu stāvoklis un to nestspēja uzlabosies tikai tad, kad ceļi nožūs.

Pavasarī un rudenī, kad grunts nevienmērīgi atkūst un pārmitrinās, ceļu izturība samazinās, līdz ar to tie kļūst neizbraucami pat ar vieglo transportu. Šos ceļus līdz tādam stāvoklim bieži noved smagais transports – lielie traktori, fūres u.c., izdangājot ceļu. Tādēļ pašvaldība palu laikā ievieš pagaidu satiksmes ierobežojumus smagajam autotransportam uz lauku grants ceļiem, diemžēl, realitāte rāda, ka ir zemnieki un uzņēmēji kas šos liegumus ignorē un turpina mežu izvešanas un škeldošanas darbus

Katru gadu pašvaldības pārstāvji veic nopietnas pārrunas ar šiem zemniekiem un uzņēmējiem, bet, tā kā šīs pārrunas rezultātus nesniedz, tad šogad tas tiks risināts sadarbojoties ar Valsts policiju. Situācijās, kad pašvaldība ziņos par lieguma pārkāpumiem, policija operatīvi reaģēs un dosies uz pārkāpuma vietu.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, autovadītāji aicināti izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un stilu.

Inese Krivmane
sabiedrisko attiecību speciāliste