14. un 15. septembrī Latvijā viesosies vieni no aktīvākajiem jaunās paaudzes koncertērģelniekiem Krievijā, sniedzot koncertus Malnavas Rožukroņa Dievmātes Romas katoļu baznīcā Kārsavā (14.09. plkst. 18:00) un Nautrēnu Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcā Rogovkā (15.09. plkst. 18:00).
Dina Ikhina un Deniss Makhanovs ir N. Rimska – Korsakova Sanktpēterburgas Valsts konservatorijas ērģeļu klases (prof. Daniels Zaretskis) absolventi, starptautisko konkursu laureāti.
No 2014. gada mūziķi uzstājas duetā gan Krievijā, gan ārpus tās. Viņus vieno ne tikai mūzika, bet arī laulāto saites.
Viņu repertuārā ir kompozīcijas, kas radītas speciāli ērģeļu duetiem, populārākās simfoniskās mūzikas orķestra pārlikumi ērģelēm četrrocīgi, kā arī īpaši šiem māksliniekiem rakstīti mūsdienu komponistu skaņdarbi.
Aktīvu koncertdzīvi ērģelnieki veiksmīgi apvieno ar pedagoģisko darbu. Deniss no 2012. gada ir ērģeļspēles pedagogs bērnu mūzikas skolā un Dina no 2017. gada ir ērģeļspēles un klavesīna spēles pasniedzēja konservatorijā.
No 2015. Līdz 2017. gadam bija Kondopogas (Korēlija) Kultūras Pils solisti.
Abi mūziķi ir labdarības projekta Ērģeļmūzikas koncerti Pečorās idejas autori un organizatori. Tā ietvaros tiek vākti ziedojumi vēsturisko ērģeļu restaurēšanai Pečoru Sv. Pētera baznīcā Pleskavas apgabalā, par ko ērģelnieki ir bijuši nominēti dažādām balvām un 2016. gadā saņēmuši Pirmo sabiedrisko prēmiju Народное признание-2015 nominācijā Iniciatīva, kā arī bijuši Pleskavas apgabala Administrācijas Prēmijas laureāti.
Šī dueta mziķi Latvijā jau ir uzstājušies vairākas reizes un plāno koncertēt šeit arī turpmāk, tā kā ir akceptēti dalībai festivālā Latgales ērģeļu dienas 2019.

Guna Kise
ērģelniece