Bibliotēka – tās nav tikai grāmatas. Tā ir vieta katram- gan lielam, gan mazam, gan vecam, gan jaunam, vieta katram un visiem, kur būt kopā, kur uzkavēties, pilnveidoties. Un dažkārt tieši lasītājs atnes jaunas idejas un vēsmas, uz kurām ir jāprot reaģēt, izprast un palīdzēt, jāatrod laiks vienkāršām sarunām, būt par  gaismu  lauku ikdienā un darbu steigā, jo apkalpošana ir mūsu vizītkarte.

Un tieši sadarbībā ar lasītājiem radās doma sarīkot tikšanos, lai iepazītu Eiropu no viņu stāstījumiem un bildēm. Šķiet, šodien ceļojumi pa Eiropu nav nekas īpašs, neaizsniedzams sapnis, taču mēs esam tik dažādi.  Ir cilvēki, kam ceļošana ir gandrīz dzīvesveids, kur pēc katra piepildītā sapņa seko nākamās ceļojumu ieceres, bet ir arī tādi, kam ir  grūti „izkāpt no savas komforta zonas” un doties kaut vai nelielā ekskursijā.

Plašu stāstījumu par vairākām Eiropas valstīm bija sagatavojusi Ilga Rudoviča, kas iesniedzās pat tālu pāri okeānam līdz Amerikai, saistot to ar dažām dzimtas vēstures lappusēm. Ilgu papildināja Irēna Komule, jo abas tikai pirms nedēļas apmeklēja Poliju, tāpēc iespaidi bija pavisam „svaigi.” Savukārt Janīna Širina dalījās iespaidos par ceļojumu uz Briseli, kur 2015. gadā 33 visilgāk nostrādājušos mazpulku vadītājus  bija uzaicinājusi Eiropas Parlamenta deputāte Iveta Grigale, dodot iespēju skatīt gan Eiropas Parlamentu, gan iepazīt pašu pilsētu.

Vai bija interesanti? Protams! Ja vēl ceļojumu iespaidus papildināja anekdotiski stāsti par dažādām  sadzīviskām ķibelēm, trīs stundas aizritēja tā ka nemanīja ne klausītāji, ne paši stāstnieki. Un nav brīnums, ka sarunā radās ideja jau par jaunu tematisku tikšanos bibliotēkā. Lai izdodas!

Veronika Škestere
Mežvidu pagasta bibliotēkas vadītāja