loba_doba_zimellatgola

No 18. aprīļa līdz 19. maijam Kārsavas Mūzikas un mākslas skolā būs skatāma foto izstāde „Latvijas dabas spēks un skaistums”. Aizvadītā gada nogalē Balvu novada pašvaldība projekta “Loba doba Zīmeļlatgolā jeb atklāj dabas pētnieku sevī!” ietvaros rīkoja foto akciju, ar mērķi parādīt Balvu, Viļakas, Rugāju, Baltinavas un Kārsavas novadu dabu un tās vērtības.

Foto akcijā tika aicināti piedalīties ne tikai foto profesionāļi, bet arī amatieri. Atsaucība no Ziemeļlatgales iedzīvotājiem un viesiem bija liela, kopumā 21 autors iesniedza 94 fotogrāfijas, no kurām tika atlasītas 30, kas ir skatāmas izstādē.

Aivijas Gritānes, Aigara Mača, Antras Lipskas, Astrīdas Puško, Daigas Morozas, Daiņa Poikāna, Elīnas Ķerģes, Elitas Mozules, Ilutas Keišas, Jāņa Rakstiņa, Jāņa Slišāna, Santas Paegles,  Ritas Keišas, Vilhelma Laganovska un Zinaidas Loginas darbi rotās ceļojošo foto izstādi. Šajās fotogrāfijās Ziemeļlatgale iemūžināta visos četros gadalaikos, parādot gan pavasara palu spēku un vasaras zvaigžņoto nakšu burvību, gan rudens košās krāsas un ziemas baltumu.

Izstādes apmeklētājiem būs pieejams arī projekta ietvaros tapušais “Ziemeļlatgales dabas tūrisma ceļvedis”, kurā atrodamas arī vairākas akcijā iesūtītās fotogrāfijas.

Fotogrāfiju izstāde ir aplūkojama Balvu novada muzejā no 23. marta līdz 15. aprīlim. Pēc izstādīšanas Kārsavā tālāk tā ceļos uz Rugāju novadu, kur būs vērojama no 22. maija līdz 19. jūnijam. Līdz rudenim fotogrāfiju izstāde paviesosies arī Viļakas un Baltinavas novados – informācija par izstādes vietām un darba laikiem būs pieejama novadu mājaslapās.

Inga Bernāne
tūrisma organizatore