Ludzas novada pašvaldības vadības, Kārsavas vidusskolas un Malnavas koledžas pārstāvji kopā ar Robežsardzes un Zemessardzes 32.kājinieku bataljona karavīriem 28.janvārī izteica lielu pateicību kritušajiem karavīriem par nenovērtējamo devumu – ticību valstij.

Piemiņas brīdi atklāja Zemessardzes 32. kājnieku bataljona komandieris majors Zigmārs Krišāns. Padomāt par tā laika un šī brīža cīņām aicināja Zemessardzes 3. Latgales brigādes kapelāns virsleitnants Rinalds Broks. “Ir viegli padoties un teikt: “Es vairs nevaru.”, tomēr svarīgi ir atrast sevī ticību. Mums katram ir nepieciešams atrast sevī iedvesmu un drosmi. Cienīt sevi, savu zemi – Latviju un Latgali.” 

Latvijas armija jau 1919.gadā padzina Bermonta karaspēku Latvijas teritorijas, taču Latgale joprojām bija lielinieku varā. Sadarbojoties ar Poliju un Lietuvu, 1920.gadā Latvija stājās pretī sarkanai armijai, kas centās atņemt ar lieliem upuriem izcīnīto brīvību.

Iedegtās sveču liesmas un noliktie ziedi ir veids, kā varam pateikties par to, ko esam saņēmuši dāvanā 102 gadus atpakaļ. Aicinām ikvienam būt vienoti varonības piemiņā.

Antra Barkāne
Sabiedrisko attiecību speciāliste