20. un 21. aprīlī Malnavas koledžā notika Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu biznesa plānu konkurss. Konkurss notika divās kārtās. Pirmajā kārtā piedalījās 24 biznesa plānu autori no 16 Latvijas profesionālās izglītības mācību iestādēm. 2. kārtā tika izvirzīti 15 biznesa plāni un uz Malnavu  aizstāvēt savas biznesa idejas devās jaunieši no 10 Latvijas skolām – PIKC “Rīgas Valsts tehnikums”,  PIKC “Ogres tehnikums”, PIKC “Saldus tehnikums”, PIKC  “Ventspils tehnikums”, PIKC “Rēzeknes tehnikums”, PIKC  “Rīgas Stila un modes tehnikums”, PIKC “Liepājas Valsts tehnikums”, Rīgas Tirzniecības profesionālā vidusskola, PIKC “Priekuļu tehnikums” un Malnavas koledža. Konkursa ietvaros jaunieši un viņu skolotāji iepazinās ar Kārsavas novadu, piedalījās radošajās darbnīcās, kurās veidoja attēlus spray paint art tehnikā. Skolotāji apmeklēja Bišu namiņu J.Šicāna piemājas saimniecībā “Kalniņi” Mežvidos  un viesojās Malnavas Dzīļu maiznīcā pie A.Barsukovas.

Jaunieši iepazinās ar robežkontroles punkta ikdienas darbu uz Valsts robežas Grebņevā. Pēcpusdienā konkursanti ciemojās Salnavas pagastā. Sirsnīgu un lielu paldies sakām salnaviešiem – Valentīnai Kirsanovai un Ločmeļu ģimenei – Jurim, Tatjanai, Martai par sagādāto cienastu, pusdienām un novadīto erudīcijas spēli “Mazais Aļberts”, Salnavas pamatskolas pavārītēm Ivetai Dembrovskai un Mārītei Potašai par garšīgi sagatavotajām pusdienām, Annai Dančai par smaržīgajām tējām, Ingai un Arnim Puriniem  par izdevību apskatīt trušu valstību un šaut ar loku.

21. aprīlī tika prezentētas 15 biznesa idejas – gan par zobu higiēnista kabineta izveidi un telpu sienu apgleznošanu (PIKC “Ventspils tehnikums”), gan reiterterapiju bērniem ar īpašām vajadzībām un lavandas audzēšanu (PIKC “Priekuļu tehnikums”), gan tērpu izgatavošanu austrumu dejām (Rīgas Tirzniecības profesionālā vidusskola), par epoksīda sveķu izmantošanu koka izstrādājumos (PIKC “Ogres tehnikums”), pretsalnas cepuru izgatavošanu stādiem (PIKC “Rīgas Stila un modes tehnikums”) u.c.  3. vietu ieguva Krista Celma no PIKC “Rīgas Valsts tehnikuma”, kura rakstīja biznesa plānu par zīdkoku audzēšanu Latvijā. 2.vieta  tika piešķirta arī PIKC “Rīgas Valsts tehnikuma” audzēknim Jānim Vāverei ar biznesa plānu SIA „MOBILE WASH”. 1. vieta Lenorai Visockai (Malnavas koledža IP “Banku zinības un finanses” 3. kurss) ar biznesa plānu SIA “Sulu bode” par sulu spiešanas pakalpojumu sniegšanu.

Biznesa idejas vērtēja kompetenti eksperti: Vita Pučka Rēzeknes reģionālā centra vadītāja AS “Attīstības finanšu institūcija Altum”, Valdis Mitenbergs Latgales uzņēmējdarbības centrs komercdarbības konsultants, Inga Bolmane Junior Achievement – Young Enterprise Latvija programmu direktore. Vita Pučka arī pasniedza simpātiju balvas no Altum par biznesa plāniem par Zobu higiēnista kabineta izveidi, SIA “MOBILE WASH” un sociālajam uzņēmumam SIA “Noans” (koka izstrādājumi).

Pagājušā gada uzvarētājs Artis Čoičs ar saviem favorītiem.

Pagājušā gada uzvarētājs Artis Čoičs ar saviem favorītiem.

Konkursu vadīja pagājušā gada Latvijas biznesa plānu konkursa uzvarētājs IP Lauksaimniecība 4. kursa audzēknis Artis Čoičs (biznesa plāns “Salnavas zivis” ) un noslēgumā pasniedza savas sarūpētās pārsteiguma balvas (kūpinātas zivis un sieru) saviem favorītiem un viņu skolotājiem, Amandai Laurai Beinarovičai – biznesa plāns SIA “SIA „C kubā” par kafejnīcas atvēršanu, kur būs ēdieni un konditorejas izstrādājumi arī cilvēkiem ar glutēna nepanesamību un alerģijām, Šarlotei Červinskai – Zobu higēnista kabineta izveide un Ādamam Larionovam SIA „GLOW WOOD” par epoksīda sveķu izmantošanu koka izstrādājumiem.

Konkursa noslēgumā visiem pārsteigumu sagādāja mūsu novadnieks, aktieris Kristaps Rasims.

Malnavas koledža pateicas  par atbalstu SIA “Latgales dārzeņu loģistika” Mežvidu tomāti, ziedu studija “Vanilla”, SIA “Latgales ziedi”, Malnavas “Dzīļu” maiznīca, SIA “Ludzas maiznīca”, ZS “Kotiņi“ , SIA “Sintija G”, piemājas saimniecība “Kalniņi” un ZS “Zelta sala”.

Attēlā: Uzvarētāja Lenora Visocka ar koledžas direktoru Juri Bozoviču.

Šeit video no pasākuma.

Alita Dukule
Malnavas koledža
Finanšu un sociālo zinību mācību priekšmetu metodiskās komisijas vadītāja