Kārsavas novada pašvaldības rīkotais jauno uzņēmēju biznesa ideju konkurss „STEP UP!” kopš 2014. gada ir saņēmis 26 projektu pieteikumus, no kuriem atbalstīti un ieguvuši pašvaldības līdzfinansējumu 21 442.80 eiro apmērā ir 14 uzņēmējdarbības plāni.

Šī gada biznesa ideju konkursam tika iesniegts rekordliels biznesa plānu skaits – kopumā 13 novada iedzīvotāji izteica vēlmi realizēt savas idejas jaunu produktu vai pakalpojumu radīšanai Kārsavas novada teritorijā. Projektu pārstāvētās jomas bija daudzveidīgas – lauksaimniecība, ārstniecības pakalpojumi, skaistumkopšana, mārketinga pakalpojumi, ražošana, izmitināšanas pakalpojumi, amatniecība un tirdzniecība. Pieci no projektiem tika izvirzīti līdzfinansējuma piešķiršanai Kārsavas novada pašvaldības domes sēdē, kur ar deputātu balsu vairākumu šī gada biznesa ideju konkursa kopējais budžets tika palielināts līdz 8442.80 eiro.

Finanšu līdzekļi pilnā apmērā tika piešķirti 3 konkursa laureātiem. Kristīnei Kroičei (1942.80 eiro), kuras biznesa ideja ir Salnavas pagastā izveidot stādaudzētavu „Pārkalnes”, kas gan vietējiem, gan citu novadu iedzīvotājiem piedāvās iegādei dažādas ziemciešu šķirnes. Maritai Joņinai (2000 eiro), kuras projekta rezultātā jau oktobrī Kārsavas pilsētā plānots atvērt fizioterapijas centru „FizioPRO”, kas sniegs pakalpojumus visām vecumu grupām un plašam saslimšanu spektram. Raimondam Orinskim (2000 eiro), kura uzņēmējdarbības plāns ir izveidot Kārsavas pilsētā bērnu preču veikalu, kas piedāvās preces bērniem sākot ar zīdaiņa vecumu līdz skolas solam.

Savukārt diviem konkursa dalībniekiem tika piešķirts daļējs pašvaldības līdzfinansējums. Antrai Lipskai (1500 eiro), kura plāno sniegt maketēšanas un dizaina pakalpojumus ar plašu raksturu – no individuālām apsveikumu kartiņām līdz uzņēmumu logotipu izstrādei. Zigmāram Naglim (1000 eiro), kura saimnieciskā darbība būs saistīta ar vigvamu jeb indiāņu telšu izgatavošanu un realizāciju Latvijas tirgū. Šī ir inovatīvākā biznesa ideju konkursa ideja, jo Latvijā nav uzņēmuma, kas piedāvātu analogu produktu.

Kārsavas novada pašvaldības konkursa „STEP UP” mērķis ir sekmēt jaunu saimnieciskās darbības veicēju veidošanos Kārsavas novadā un atbalstīt jau esošu uzņēmumu attīstību radot jaunus produktus un pakalpojumus.

Inga Bernāne
Kārsavas novada tūrisma organizatore