No 10. augusta līdz 25. augustam Kārsavas novads svinēs savu desmitgadi, kur pulcēsies iedzīvotāji un viesi kopīgā kultūras baudīšanā, sporta sacensībās un vietējo mājražotāju meistarojumu baudīšanā.

16. augustā plkst. 18.00 Stiglovas Sv. Krusta Romas katoļu baznīcā par godu Kārsavas novada desmitgadei notiks svētku dievkalpojums, kurā skanēs dziedājumi, ērģeļmūzika un baznīcas zvani. Vēlāk, plkst. 19.30, visi tiek mīļi aicināti uz Kārsavas kultūras namu, kur notiks Mērdzenes pagasta prezentācija un izstāde.

Jau no 10. līdz 25. augustam aicinām radīt kopības sajūtu un priekpilnus izaicinājumus dažādās sporta izaicinājumos. 10.augustā plkst. 10.00 Kārsavas vidusskolas stadionā notiks Minifutbola sacensības jauniešiem (6×6). 17.augustā plkst. 11.00 teniss Kārsavas tenisa kortos. 20.augustā plkst. 18.00 Kārsavas vidusskolas stadionā tiks sagaidīti dalībnieki no Valsts Robežsardzes Lāpu skrējiena. 23.augustā no plkst. 21.00 Nakts ielu sporta sacensības Kārsavas vidusskolas stadionā – nakts strītbols, pludmales volejbols vīriešiem un sievietēm, ghetto florbols (3×3) un ielu futbols (1×1). Novada svētku noslēdzošā diena, 25.augustā, būs veltīta atpūtai un sportam. Kārsavas vidusskolas stadionā plkst. 13.00 notiks minifutbols (7×7) un plkst. 14.00 būs iespējams pārbaudīt savas spējas ielu vingrošana, šaušana mērķī, šautriņas un dambretes spēle.

Kultūras programma sāksies ar Jauniešu dienu 17. augustā Mērdzenes brīvdabas estrādē. No plkst. 15.00 līdz 17.00 lielus un mazus gaidīs dažādas āra aktivitātes – piepūšamās atrakcijas bērniem, bamperbumbas, komandu prāta un roku veiklības pārbaudes uzdevumi. Turpinājumā plkst. 20.00 svētku koncerts, kurā svinīgi godinās Mērdzenes pagasta jauniešus, kuri sasnieguši pilngadību. Par muzikālo baudījumu rūpēsies DJ Sauļuks, grupa “Rolise” un īpašie viesi hip hop apvienība “Latgalīšu Reps”. Nezini, kā nokļūt uz Jauniešu dienu Mērdzenē? Par visu ir padomāts! Plkst. 14.40 pie Kārsavas kultūras nama būs bezmaksas transports, kurš tevi nogādās turp. Atgriešanās laiks tiks precizēts! Jāatzīmē, ka pirmā Jauniešu diena pirms desmit gadiem notika arī Mērdzenes brīvdabas estrādē.

Kopš grāfs Šadurskis Kārsavas miestam piešķīra tiesības rīkot tirgus ir pagājis vairāk kā 190 gadi. Arī šogad novada svētku ietvaros 18. augustā sabrauks ļaudis no malu malām uz Kārsavas Lielo tirgu, kas norit visas Telegrāfa ielas garumā, lai pirktu un pārdotu. Savukārt plkst. 10.00 Raiņa un Telegrāfa ielu krustojumā līksmu svētku noskaņu dāvās Goliševas pagasta pašdarbnieku kolektīvi.

Novada svētkos ir izveidojusies skaista tradīcija – ratiņu parāde, kur pulcējas vecāki ar savām atvasītēm uz krāšņu gājienu pa pilsētu. Šogad, 18. augustā plkst. 13.30, ratiņu parāde soļos ap pilsētas skvēru līdz Kārsavas kultūras namam, kur plkst. 14.00 tiks sumināti jaunie novadnieki koncertā “Es piedzimu māmiņai”. Sveiksim bērniņu, kuri dzimuši laikā no 2018. gada 1. augusta līdz 2019. gada 31. jūlijam (ieskaitot) un ir deklarēti Kārsavas novadā. Priecājamies informēt, ka no plkst. 13.00 līdz 14.00 pie Kārsavas kultūras nama varēs sastapt Mārtiņa Burbuļus, kuri piedāvā jautru atrakciju – aktīvi līdzdarboties un izbaudīti lielo burbuļu radīšanas prieku. Ikviens varēs uzpūst savu lielāko burbuli mūžā, ķert tos ar rokām vai iemūžināt tos skaistās bildēs!

23. augustā plkst. 16.00 Malnavas Rožukroņa Dievmātes Romas Katoļu baznīcā Aglonas svētku skaistākās balsis – Ingrīda Balode (soprāns) un Dainis Skutelis (tenors) – kopā ar krāsainajām Kārsavas ērģelēm – Jacinta Ciganoviča (ērģeles) – izdziedās visas pasaules komponistu mūziku koncertā “Pasaules tilti”. Latgalē ar sirdi un dvēseli – visi trīs mūziķi ir savas dzimtenes patrioti. Nesdami savu mūzikas mākslu plašajā pasaulē, dzīvo un darbojas Latgalē.

Notikumiem piepildītākā diena būs 24. augustā. Plkst. 11.00 pie Kārsavas kultūras nama notiks ciemiņu koncerts, kā arī pulcēsies amatnieki un mājražotāji ar savu gardo un kvalitatīvo produkciju. Plkst. 19.00 Kārsavas “Krosta” estrādē aicinām uz novada desmitgadei veltīto svētku koncertu “10 vēlējumi desmit gadu jubilejā”. Pēc koncerta muzikālo noskaņu ievadīs Mērdzenes pagasta bijušie un esošie muzikanti. Savas labākās dziesmas izpildīs grupa “Dakota” un zaļumballes muzikālo stafeti pārņems Arnis Graps.

Šogad galvenajā svētku dienā plkst. 19.00 pie Kārsavas “Krosta” estrādes Latgales plānošanas reģions nodrošinās aktivitātes remigrācijas koordinatora informatīvajā teltī. Remigrācijas koordinatores Latgalē konsultācijas, informācijas materiālus par iespējām dzīvot Latgalē, par atgriešanās grantu. Paralēli notiks aktivitātes bērniem un jauniešiem – krustvārdu mīklas, zīmējumu krāsošana, video apsveikumu filmēšana. Cukurvates pagatavošanas meistarklase un garšošana.

Sakām paldies ikvienam par ieguldījumu novada attīstībā un tā vārda popularizēšanā. Mēs esam lepni par paveikto un sasniegto šajos desmit gados. Aicinām svinēt svētkus ikvienam kopā ar mums!

Ieeja uz visiem pasākumiem – bezmaksas. Sliktu laikapstākļu dēļ pasākumu norises vietas var tikt mainītas. Pasākumi tiks filmēti un fotografēti. Pasākuma laikā iegūtie video un foto materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām. Ar sīkāku informāciju par Kārsavas novada svētku norisi varēs iepazīties www.karsava.lv.

karsavas-novada-svetki


Līdz 16. augustam aicinām tirgotājus un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus pieteikties dalībai Kārsavas novada svētkos – vairāk lasi šeit!

18. augustā jārēķinās ar satiksmes ierobežojumu, jo Telegrāfa ielā notiks Kārsavas Lielais tirgus un no plkst. 13.30 līdz 14.00 notiks ratiņu parāde pa pilsētas skvēru.

Antra Barkāne
Sabiedrisko attiecību speciāliste