24. janvārī aizsardzības nozares vadība tikās ar Latvijas darba devējiem – uzņēmumu, pašvaldību un izglītības iestāžu pārstāvjiem, lai pateiktos par viņu atbalstu un ieguldījumu Zemessardzes stiprināšanā. Pasākumā par atbalstu Zemessardzei tika sveikti arī divi Zemessardzes 32. Kājnieku bataljona atbalstītāji. Rēzeknes novada Bērzgales pagasta pārvaldes vadītājs Arvīds Dunskis saņēma Apbalvojumu nominācijā “Pašvaldība – aktīvais Zemessardzes atbalstītājs”, par atbalstu Zemessardzes mācībām “Zobens 2019”. Kārsavas novada Mērdzenes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Koļčs saņēma pateicību par lauka taktiskā vingrinājuma “Mērdzene 2019” atbalstīšanu.

Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā piedalījās aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis un Latvijas darba devēji, kuri atbalstījuši Zemessardzi.

“Augsti novērtēju ikviena Latvijas darba devēja un organizācijas atbalstu mūsu dzimtenes patriotiem – zemessargiem, kuri savu brīvo laiku velta Latvijas valsts drošībai un aizsardzībai. Šis atbalsts stiprina ne tikai katra zemessarga profesionalitāti, bet arī Latvijas valsts aizsardzības spējas. Ceru, ka aizsardzības nozares vadības mērķtiecīgais darbs Zemessardzes atbalstītāju pulku ar katru gadu darīs aizvien plašāku,” uzrunājot pasākuma dalībniekus, uzsvēra aizsardzības ministrs A. Pabriks.

Ceremonijas laikā apbalvojumus desmit nominācijās saņēma 25 aktīvākie un atsaucīgākie Zemessardzes atbalstītāji.

Tāpat aizsardzības nozares vadība pasniedza pateicības rakstus vēl 39 uzņēmumu, pašvaldību un izglītības iestāžu pārstāvjiem, kuri pērn atbalstījuši Zemessardzi.

Latvijas uzņēmumi un iestādes apbalvošanai tika izvēlētas, izvērtējot zemessargu sniegtās atbildes aptaujas anketās, kā arī Zemessardzes bataljonu komandieru ieteikumus.

Zemessardzes atbalstītāju godināšanas pasākums jau ir kļuvis par ikgadēju tradīciju, ko Aizsardzības ministrija aizsāka 2017. gadā, lai pateiktos uzņēmumiem, iestādēm un organizācijām, kuras sniedz nozīmīgu ieguldījumu Zemessardzes stiprināšanā.

Foto- Gatis Dieziņš, Aizsardzības ministrija