Nesen tika aizvadīts Kārsavas novada skolu pašpārvalžu un līderu forums, kas pulcēja 50 dalībniekus no visām novada skolām, pēc kura pārstāvji no Malnavas koledžas un Kārsavas vidusskolas devās uz Latgales skolēnu pašpārvalžu un to konsultantu forums “Skolas parlaments – pilsoniskas sabiedrības pamats”.

Foruma mērķis: aktualizēt skolēnu pašpārvalžu darbības nozīmi pilsoniskajā līdzdalībā, kā arī aktivizēt jauniešu iniciatīvu aktīvi darboties. Pasākuma gaitā jauniešiem bija iespēja strādāt grupās ar citu skolu pašpārvalžu jauniešiem.
Forumā popularizētas skolēnu pašpārvalžu darbība, kā arī apzināti problemātiskos aspektus un risināmie jautājumi darba pilnveidei. Uzsvars likts arī uz turpmāko sadarbību.

Pasākuma ieskaņā jauniešu uzrunāja Kārsavas novada domes priekšsēdētāja Ināra Silicka, kas jauniešiem atgādināja cik svarīgi ir aktīvi iesaistīties ne tikai ar viedokļu paušanu, bet arī reāli rīkojoties, lai kopīgi veidotu apkārtējo vidi sev patīkamāku.
Pēc uzmundrinājuma vārdiem no Malnavas koledžas direktora, jauniešus ar skolu un tās piedāvātajām iespējām, iepazīstināja Andis Stefanovišs.

Foruma programmā tika iekļauts darbs grupās sekojošās tēmās- izpratne par skolēnu pašpārvaldi; 2020.gads jauniešu vīzijā; vienas idejas realizācijas plāna izstrāde.

Iegūtos rezultātus no darba grupās par skolēnu pašpārvaldi var apskatīt ppt-icon.pngšeit1.35 MB

Pirms pusdienām un došanās informatīvā ekskursijā pa Malnavas koledžu, pasākuma dalībniekiem bija iespēja klausīties Ludzas iecirkņa nepilngadīgo lietu inspektores Valērijas Nikitinas stāstījuma par atkarību izraisošām lietām, kā arī uzdot sev interesējošus jautājumus.

Forums “Būs labi – dari” ir jauniešu iniciatīva dalīties ar idejām cauri stratēģijām un gūt pieredzi kā skolēns un, manuprāt, pat kā jauna uzņēmuma iesācējs.
Mūsdienās šāda veida pasākumi ir organizēti lielā apmērā, bet šis ir viens no “speciāluzvedumiem”, kas gan kautrīgi, gan mērķtiecīgi ļauj skolēniem uzstāties, lai stāstītu par īpaši vajadzīgo reģiona problēmas risinātāju vai vienkāršāk – pasākumu, kas pildīs iedzīvotāju ikdienu. Lai gan šajā pasākumā piedalījās jaunieši, pieauguši cilvēki analizēs, kāda veida pasākumu organizēt turpmāk, sakopojot visas iespaidos izteiktās idejas.

Tiek uzskatīts, ka mēs, jaunieši, esam “ideju pilnas lādes”, bet nosprostoti apkārtējā vidē. Īstenībā, lai sāktu ikdienišķu sarunu ir tikai jāveido draudzīga un atvērta vide, kas tika radīta no sākuma līdz pat pasākuma beigām.
Protams, liels paldies pasākuma organizatorei Solvitai par radītām emocijām!
Vārdu sakot, tas ir forums, kas ļaus uzsmaidīt visiem un motivēs smelties idejās, realizēt tās un veikt “neiespējami iespējamo”.

12.a klases skolniece Railija Zagorska