No 18. līdz 20. janvārim  Apšuciemā, viesnīcā  „Hotel SPA Arkadia” norisinājās 29. Latvijas čempionāts šautriņmešanā, ar ko tika uzsāktas šī gada pirmās Latvijas Darts Organizācijas (LDO) reitinga sacensības. Sacensībās piedalījās 88 kungi, 23 dāmas, 11 jaunieši un 8 juniori. Čempionātā startēja arī sporta kluba ”Kuorsova” šautriņmetēji – Marija Ružāne, Anita Puncule, Zeltīte Strade, Aivars Šutka, Gunārs Ozoliņš, Rihards Tomašickis un Laimonis Naglis.

18. janvārī, piektdienas vakarā sākās pielozēto pāru sacensības, uz kurām pieteicās 16 pāri. Sacensības izvērtās ļoti spraigas un interesantas, par to parūpējās izlozes datorprogramma, kas salozēja ļoti interesantus un neparedzētus pārus. Finālā ar rezultātu 3:1 pārāki bija Zeltīte Strade un Kristaps Mickus uzvarot Helēnu Brūnu un Nauri Gleglu, 3.vietā Vita Purviņa ar Aivi Konstantinoviču, un Laimonis Naglis ar Uldi Zeitmani.

19. janvārī, pirms individuālo sacensību sākuma, tika godināti 2018. gada Latvijas reitinga top 5 labākie šautriņmetēji: dāmu konkurencē 1.vietā Kristīne Mickus (ŠMK Priekule), 2. Anda Seimane (BDK Lūsis), 3. Marija Ružāne (SK KUORSOVA), 4. Irēna Bauze (ŠMK Priekule) un 5. Laima Upeniece (ŠMK Priekule), savukārt kungiem top 5 – 1. vietā Kristaps Mickus (ŠMK Priekule), 2. Aigars Strēlis (ŠMK Priekule), 3. Rihards Tomašickis (SK KUORSOVA), 4. Žanis Buklovskis (ŠMSK Asās adatas) un 5. Laimonis Naglis (SK KUORSOVA).

aviizei

Individuālajās sacensībās, dāmu konkurencē, parādot stabilu, pārliecinošu spēli visa gada garumā un Latvijas čempionātā, savu otro Latvijas čempiones titulu izcīnīja Kristīne Mickus (ŠMK Priekule), kura finālā ar rezultātu 5:2 pārspēja Avelīnu Lāci (ŠMK Vecpiebalga). Zeltītei Stradei 3.vieta, Marijai Ružānei – 5, bet Anita Puncule izslēgšanas spēlēs neiekļuva.

Kungu konkurencē, izcīnot jau savu 6 Latvijas čempiona titulu, triumfēja spēcīgākais Latvijas šautriņmetējs Madars Razma (ŠMK Priekule), kurš finālā ar rezultātu 5:2 pārspēja Laimoni Nagli (SK Kuorsova). Trešās vietas vīriešiem izcīnīja Aigars Strēlis (ŠMK Priekule) un Gatis Lancers no Valmieras. Rihardam Tomašickim un Gunāram Ozoliņam – 17.vieta, Aivars Šutka – 33.

Svētdienā norisinājās pāru sacensības, kur Marija pārī ar Zeltīti un Anita ar Kristīni Kuzmani (ŠMK Vecpiebalga) izcīnīja 5.vietas. Kungiem Aivars ar Laimoni 9.vietā, Gunārs ar Andri Rāceni (SK Bauskas darts) – 17.vietā. Par čempioniem kungu pāru konkurencē kļuva Madars Razma (ŠMK Priekule) un Rihards Tomašickis (SK KUORSOVA), kuri finālā pieveica Aigaru Strēli un Kristapu Mickus (ŠMK Priekule), trešajās vietās atstājot Žani Buklovski ar Uldi Zeitmani (ŠMSK Asās  Adatas) un Nauri Gleglu ar Mareku Gražuli (BAMS).