Tradicionāli ik gadu Kārsavas novadā tiek izvirzīti un sveikti Kārsavas novada Goda pilsoņi, kuru cildināšana notiek 18. novembra svētku koncertā. Šogad apbalvojumam tika izvirzītas divas novadnieces – Janīna Širina un Anna Danča.

Jau daudzus gadus Janīna Širina ir Mežvidu pamatskolas mazpulka “Cielaviņa” vadītāja. Ar savu radošo un aktīvo darbošanos, mazpulks ir pazīstams gan Mežvidu iedzīvotājiem, gan arī Latvijā. Nozīmīgo apbalvojumu Janīna ieguva par ilggadēju, priekšzīmīgu un profesionālu darbu jaunās paaudzes izglītošanā, par Mežvidu pagasta un novada vārda popularizēšanu ārpus novada robežām.

godapilsonis2018_foto-n-mortukans

Anna Danča spēlē Salnavas amatierteātrī un raksta lugas latgaliski. Kopumā ir uzrakstītas 7 lugas, no kurām dažādas komēdijas ir spēlētas uz skatuves, kā arī neskaitāmi viencēlieni ir rādīti kaimiņu pagastos un novada rīkotajos pasākumos. Savu brīvo laiku Anna labprāt velta ciemiņu – tūristu uzņemšanai Salnavas pagastā. Viņa ievāc Latgales pļavu un meža augu lapas, ziedu un augļu tējas gatavošanai. Piedāvā izzināt tējas tapšanas procesu, degustāciju un veselību uzlabojošu tēju iegādi. Annai Dančai nozīmīgais tituls tika pasniegts par inovatīvu pieeju sava novada popularizēšanā caur teātra mākslu un latviskās dzīves ziņas stiprināšanu.

img_2923

 

„Kārsavas novada Goda pilsonis” ir Kārsavas novada pašvaldības dibināts apbalvojums, ko piešķir par sevišķiem nopelniem Kārsavas novada labā. Šis apbalvojums ir kā tradīcija, kas nostiprināta vairāku gadu garumā, šeit apskatāmi citu gadu apbalvojuma saņēmēji: http://karsava.lv/novads/goda-pilsoni/

Antra Barkāne
sabiedrisko attiecību speciāliste

Fotogrāfiju autors: Nikolajs Mortukāns